OBCHODY DBI-2015 W NASZEJ SZKOLE  W DNIACH 3 - 28 LUTEGO

Dzień Bezpiecznego Internetu - 10 lutego 2015

Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony od 2004r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Działania w ramach DBI 2015 zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Razem tworzymy lepszy Internet – to hasło tegorocznych działań w ramach DBI 2015. Organizatorzy (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja dzieci Niczyje) zachęcają do podjęcia inicjatyw promujących temat bezpieczeństwa w sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w dowolnej formie.

Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz jedenasty. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

WSZYSTKIE DZIAŁANIA PODJĘTE W NASZEJ SZKOLE W RAMACH OBCHODÓW

DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU REALIZOWANE BYŁY POD HASŁEM

"RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET".

Działania podjęte w naszej szkole w ramach obchodów

Dnia Bezpiecznego Internetu:

- umieszczenie bannera DBI 2015 na szkolnej stronie internetowej;

- umieszczenie informacji o DBI 2015 na stronie internetowej szkoły, Szkoły Bezpiecznego Internetu

- klasy 4-6 prezentacje multimedialne: Julka, Kasia

- przeprowadzono rozmowę kierowaną i pogadankę nt bezpiecznego korzystania z Internetu;

- uczniowie metodą burzy mózgów podawali swoje propozycje jak można bezpiecznie surfować w Internecie,

-zajęcia komputerowe przeprowadzone zostały wg scenariusza www.sieciaki.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu zawarte w projekcie edukacyjnym Sieciaki.pl prowadzonym przez Fundację Dzieci Niczyje.

I - Zasady bezpieczeństwa i Netykieta w sieci.

II - Ciemna strona Internetu czyli zagrożenia w sieci- "Kłamacz".

III - Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu.

- uczniowie zapoznali się ze stroną internetową przyjazną dzieciom wprowadzającą w świat bezpiecznego Internetu www.sieciaki.pl.