20.10.2017r. uczniowie klas IV b i IV f w ramach realizowanego w naszej szkole projektu grantowego „Matematyczny Piknik Artystyczny” programu „mPotęga”, który dofinansowała fundacja mBanku uczestniczyli w wycieczce do ExploraParku w Wałbrzychu - Parku Nauki i Techniki, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne. Centrum jest interaktywne - uczniowie sami wprawiali w ruch modele, tworzyli konstrukcje. W zwiedzaniu towarzyszyli nam również pracownicy Centrum, którzy w razie problemów naprowadzali dzieci na prawidłowe rozwiązania. Uczniowie układali mozaiki, rozwiązywali łamigłówki, budowali konstrukcje i kulodromy. Dla fanów współczesnych technologii były też stanowiska z grami matematycznymi i Kinect Box. Uczniowie w atmosferze nauki i zabawy spędzili miło czas a kontakt z królową nauk był przyjemnością dla wszystkich.